Manifest umělecké sociální sítě ŠUmění města.cz

Naše očekávání a touhy

Manifest umělecké skupiny ŠUmění města

Co se třeba aspoň na chvíli zastavit a odpočinout si?
Jsme naučení, že musíme hodně studovat, abychom mohli mít dobrou práci, která nás bude naplňovat a bavit. To abychom neměli čas si uvědomit, že skutečně nežijeme. Že zanedbáváme naše skutečné potřeby a plníme potřeby ostatních, kteří opět plní potřeby ostatních. Každý žije jenom jednou, ale musí platit i složenky. Co kdybychom se více zaměřovali na to, co cítíme? Nefungovalo by to potom trochu jinak?

Tímto zakládáme uměleckou skupinu ŠUmění města, místo, kde neexistuje čas ani peníze. Velké "Š" i "U" není překlep, ale zvýraznění slova "Umění". Používat budeme ale raději označení sociální síť, aby bylo vidět, že máme robustní technologické zázemí.

Myslíme si, že je stále málo míst, kde si lidé mohou sdělovat názory na svou tvorbu. Hodně lidí se přizná, že "něco tvoří", ale na samotné ukázky už většinou nedojde :-)
A když už dojde, okolí bývá tak rozvrkočeno z pouhého faktu "Naše Kačka maluje" a "Náš Jirka fotí", že už není schopné jakkoli kriticky posuzovat...

Reálný svět

Kromě virtuálních debat toužíme pořádat také debaty a setkání na reálném/reálných místech, kde bychom mohli lépe diskutovat naše názory a postoje k tvorbě. Například by se mohlo vybrat téma, které by se probíralo, a které by se setkalo z velkým zájmem (například podle hlasování :-) ).

Fantazii se meze nekladou a pokud by kdokoli zjistil, že se chce pochlubit svým dílem, ale neví do které sekce, nebo daná sekce neexistovala, není menší problém, než vytvořit novou :-)

Netvoříme elitní skupinu

Tím nechceme odradit profesionály :-) Naopak, budeme rádi i za profesionální tvorbu.
Jde ale o to, že chceme oslovit také ty, kteří jsou ve svém profesním životě něčím jiným, ale tvoření se věnují ve svém volném čase, věří si a chtějí se s ostatními podělit o svoji radost.
Samozřejmě by bylo úžasné, kdyby nám "v síti" uvízl i nějaký profesionál, který by byl ochotný dát pár tipů ostatním.

Přestože původní zaměření mělo být literární a malířské/kres­lířské, nemyslíme si, že je to důvod k tomu, abychom se ochudili o další tvořivce, kteří umí. Nikde není napsané, že původní rozvržení tematických okruhů musí být zároveň finální. Všechno se vyvíjí a při troše štěstí nebude ŠUmění města výjimkou.

Kde na to vezmeme?

O podobné projekty se v minulosti již určitě někdo snažil, myslíme si, že má smysl přidat se zrovna k nám proto, že máme partnerství se softwarovou firmou ITnetwork s.r.o.. Ta nám poskytla informační systém Simplex Social v hodnotě 2 milionů korun a bude dlouhodobě financovat uzpůsobení tohoto systému pro potřeby umělců. A s tím se dá něco dělat!

Spolupráce

Grafické podklady pro další spolupráci naleznete na Loga a bannery (až tam budou :) ).

Tipy pro začátek

Jsi tu nováček? Napsali jsme pro tebe pár tipů na začátek.

Proč je v profilech citrón?

Hádej proč citrón na modrém poli...?
Co s ním uděláš?
Popíšeš ho? Vyfotíš? Nebo nakreslíš? :-)
Foťák je na focení, tužky na psaní nebo kreslení, štětce na malování.
A citrón je na všechno :-D

Redaktoři

Aktivity (19)