Interiérově zajímavé kluby v Praze

Praha, hlavní město, 1.3 milionů lidí na 500km2. Člověk by čekal, že je plná zajímavých míst. Bohužel opak je pravdou.

Generické hospody, bary a kluby

Prvně obyvatelé tohoto velkoměsta nejsou příliš motivováni někam chodit, již v 10 večer jsou ulice poloprázdné, Praha usíná takto časně i v páteční noci. Jako správný worhoholik bych rád v tuto dobu ale vypadl ze čtyř stěn někam, kde nejsou zas jen čtyři holé stěny. Hospoda nebo klub je v Praze sice na každém rohu, ale všechny vypadají téměř stejně a to asi takhle:

Dotyčné to očividně baví, jestli vám stačí jen lidé a na místě nezáleží, good for you :) Pokud také hledáte něco víc, třeba vás mé bádání Prahou zaujme.

Jsem si jistý, že je zde více lidí hladových po zážitcích a nevšedních místech a dají se nalézt, když se člověk dobře dívá. Tento článek zakládám, abych si sem mohl zepsat ty nejzajímavější zákoutí Prahy, která se mi zatím podařilo objevit. Pokud máte tip na rozšíření článku, napište do komentářů a já jej přidám :)

Kulervoucí hospody, bary a kluby

Do této kategorie budu řadit opravdu to nejlepší, co se mi s kumpány povedlo objevit. Omezme počet těchto míst v této kategorii na 10, abychom zachovali kvalitu :)

Cross Club

Kyberpunkový podzemní klub v blízkosti metra Nádraží Holešovice. V domě je nahoře kavárna průměrného interiéru, v podzemí je klub o několika místnostech, který je vážně unikátní a vypadá jako rekvizita ze scifi filmu. Bar je obestavěný keramickými izolátory vysokého napětí, na stropě se točí motory a další svařené auto-skulptury. Kovové sochy a dekorace vás upoutají již zvenku, kde je zahrádka a letní kino. A pozor, lze projít ještě do druhé části budovy, teoreticky i vnitřkem, ale já jsem chodil vždy přes zahrádku, kde je ještě druhá část klubu. Ta je v ještě podzemnějším a ještě kyberpunkovějším duchu se stage, která má zdi osázené plošnými spoji.

Klub Cross v Praze

Čítárna Unijazzu (stěhuje se)

Zdrcující jest porážka legendárního klubu situovaném v činžovním bytě, kde se čas zastavil v někdy v roce 80. Ponechme zde čítárnu, jelikož se určitě v celé své kráse přesune do nových prostor.

Karlínské kasárny

Vnitrobloková oáza volného prostoru a ticha v pěší dostupnosti metra Florenc. Můžete si tam i opéci buřta :)

Další interierově zajímavé podniky

District X

Geekárna

Čajovna Šamanka

Čajovna šamanka

K vyzkoušení

Tyto kluby jsem dostal k doporučení nebo nalezl na internetu a plánuji do nich vyrazit:

  • Black Book čítárna
  • Cloudroom (mánesova)
  • Bar/ák
  • Le Valmont
  • Sedmé nebe

 

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor je profesně spisovatelem odborné literatury.
Všechny články v sekci
Ostatní literární útvary
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!