Role na ITnetwork

Uživatelé sociální sítě ITnetwork mohou zastávat různé role. Základní role je neregistrovaný člen, další role musí člen nějakým způsobem získat a umožňují mu vyšší oprávnění a zasahování do obsahu a fungování sítě. Následuje popis jednotlivých rolí na ITnetworku.

Neregistrovaný

Neregistrovaný uživatel

Komunita je otevřena všem uživatelům internetu. Můžete si zde zadarmo a bez omezení číst tutoriály, aniž byste byli registrovaní.

Neregistrovaní členové nemohou přispívat do diskuze, protože jejich identita není ověřena. Z podobného důvodu nemohou hodnotit komentáře a články a dělat si znalostní testy. Neregistrovaní také nemohou stahovat soubory se zdrojovými kódy.

Člen

Člen

Členství v komunitě ITnetwork je bezplatné a registrovat se může každý. Člen nemá žádné povinnosti a naopak získá spoustu výhod. Může využívat většiny zdejších služeb (jelikož víme, že je člověkem a ne spambotem). Může se aktivně zapojovat do dění v komunitě, komentovat, ptát se, hodnotit, označovat, dělat si znalostní testy, soutěžit a stahovat ukázkové zdrojové kódy. Každý člen se může ucházet o roli redaktora.

Správce ocenění

Správce ocenění má doma pytel s plackami jako odměny v soutěžích na síti, které odesílá poštou a přiděluje do portfolií místních členů.

Markeťák

Markeťáci mají přístup k reklamnímu rozhraní. Starají se o reklamní kampaně, analýzy návštěvníků. Šumění města je sice financováno projektem ITnetwork.cz a tedy reklamu nezobrazuje, ale reklamní pozice se mohou využívat na různá sdělení a akce.

Správce požadavků

Správce požadavků vyřizuje žádosti a další požadavky, které vyžadují posouzení práce nebo kvalifikace člena.

Správce vtipů

Na síti se každý večer publikuje jeden vtip. Vtipy přidávají členové a prochází procesem schvalování. Schválené vtipy čekají ve frontě, kde je publikuje robot. Správce vtipů má na starosti přidávání a schvalování vtipů do fronty. Opravuje jejich popisky, zamítá nevhodné vtipy a také sám přidává nové.

Vlastník

Role umožňující přístup k analýzám a dalším interním věcem.

Moderátor

Moderátoři mají přístupné administrační nástroje a řídí diskuzní fóra. Každé téma má většinou 2 moderátory, kteří se starají o to, aby zde nevznikaly flamewary nebo offtopic témata. Mohou příspěvky mazat, přesouvat nebo vykázat problémové členy z daného vlákna. Že je někdo moderátorem neznamená, že je povinen vám odpovědět, moderátoři fórum hlavně řídí. Pobýváním ve fóru se podílí na chodu velkého projektu.

Několik informací pro nové moderátory

I když to vždycky nejde, snažte se být nad věcí a nenechat se vyprovokovat nějakým trolem. Máte v rukou administrační nástroje většího projektu, užívejte je prosím s rozvahou.

Neuzavírejte zbytečně diskuze i když jsou třeba vyřešené, protože často tam někdo za čas ještě pošle doplňující odpověď nebo něco užitečného. Tlačítko uzavřít diskuzi je zejména pro chvíle, kdy se debata opravdu zvrhne na to, zda je lepší propiska nebo mikrotužka. Když flamuje pouze jeden člověk, stačí ho napomenout a potom případně z vlákna vykázat.

Supermoderátor

Zatím, co moderátor má své pravomoce vázané na jedno konkrétní téma fóra, supermoderátoři mohou moderovat všechny diskuze na síti.

Spisovatel

Spisovatelé mohou přidávat svou literární tvorbu na síť a získávat tak od dalších členů zpětnou vazbu.

O práva spisovatele je třeba zažádat, příslušné tlačítko naleznete v profilu. Do žádosti je třeba přiložit ukázku vašich textů. Pokud to bude ke čtení (alespoň trochu :) ), žádost bude schválena a budete moci přidávat obsah na síť. Ten se zobrazí v příslušných sekcích na ŠUmění města a také ve vašem profilu. Každý tedy vidí co tvoříte.

Několik informací pro nové spisovatele

Pokud jste zrovna dostali práva spisovatele, určitě si přečtěte následujících několik řádků. Přidávání obsahu na ŠUmění města je relativně jednoduché a článek ještě prochází schválením administrátory. To proto, aby nebyl publikován špatně vyplněný, do špatné sekce a podobně. Nemusíte se tedy bát, že něco vyplníte špatně, ještě to prochází kontrolou.

Odkaz na editor článků naleznete ve svém profilu pod záložkou Lit. tvorba. V editoru se nalézají modré otazníčky u jednotlivých polí, když na ně najedete myší, ukáže se vám nápověda, co do daného pole patří.

Pod nadpisem obrázky lze přidat obrázek, můžete přilož např. volně šiřitelné ilustrace podle vašeho výběru ze stránky pexels.com. Pro obrázky uvnitř textu článku použijte Správu obrázků, je přístupná pod tlačítkem obrázku v nástrojové liště editoru.

Šéfredaktor

Zatím, co článek spisovatele projde před publikací schválením, šéfredaktor může publikovat obsah na síť rovnou.

Šéfredaktor může také editovat tvorbu libovolného spisovatele a schvalovat články spisovatelů.

Autoredaktor

Může si sám schvalovat své články.

Fotograf

Uznána dovednost fotografa, může na síť nahrávat fotografie do veřejných kategorií

Malíř/kreslíř

Uznána dovednost malování/kreslení, může na síť nahrávat svou tvorbu do veřejných kategorií

Manažer Šumění města

Administrátor

Administrátoři se starají o chod projektu, mají přístup k celému obsahu sítě.

Vývojář jádra systému

Programátor, který zanáší do informačního systému sítě nové funkce a opravuje nahlášené chyby.

Tým Šumění města

Členové v této roli tvoří úzkou skupinu, která se intenzivně věnuje správě a rozvoji sítě Šumění města. Prostě makáme :)

To je k ITnetworku pro začátek vše. Pro veškeré další návrhy na změny, nové funkce nebo nahlášení chyb prosím využijte odkaz Vývoj systému v patičce stránky.

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Jak se ti líbí článek?
28 hlasů
Autor je profesně spisovatelem odborné literatury.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!